srpen 2018

Středa, 29 Únor 2012 09:01

150 let SOKOLA

Sestry a bratři atleti,

u  příležitosti 150 letého výročí založení sokolského hnutí ( 16.2) blahopřeji Vám všem sokolům atletům v Brně- Žabořeskách a v naší sokolské župě, všem , kteří užíváte aktivně atletické sektory na Tyršově hřišti Pod lesem. Patří sem i uživatelé posilovny a skupina seniorů atletů basketbalistů.

Sestry a bratři atleti,

přeji Vám, abyste v každém všedním dni nacházeli  v odkazu zakladatelů sokolského hnutí základní vodítko – osnovu  podle níž pečujete o dobrý stav Vašeho ducha a těla.

Buďte zdrávi !  Buďte dobré mysli! Utužujte čisté mravy ! Veďte děti vlastí i cizí mládež k sokolské myšlence aktivního cvičení  a k docházce do areálu ! Pomáhejte si navzájem radou, příkladem, nezištnou pomocí a službou. I v dnešní době platí sokolské :

„Paže tuž, vlasti služ“

„Ni zisk , ni slávu“

„Vítězit ano, ale ne za každou cenu“

Sestry a bratři atleti, seznamuji Vás s největšími úspěchy dosaženými členstvem z naší župy v roce 2011. Výbor oddílu a důstojnický klub vyhodnotil činnost minulé sezony,  na kterou jsme sokolsky

hrdí !     Byly to činnosti:

1. Vytvoření co nejlepších podmínek pro přípravu a trenink bratrů a sester soutěžících v rámci

Českého atletického svazu (ČAS) z nichž mnozí úspěšně reprezentuji naši republiku, Moravu,kraj  nebo město Brno a MČ  Žabovřesky.( reprezentanti Jan Marcell,Tereza Králová,Martin Stašek, Tomáš Kozák,Roman Straško aj.)

2. Vytvoření co nejlepších podmínek a prostředí pro možnost pravidelného závodění veřejnosti podle pravidel ČAS ve 40-50 veřejných  akcích viz.Termínová listina a výsledky na serveru atletika.cz.

3. Vlastní zajištění organizace významných  soutěží a mítinků pro dospělé a seniory

na úrovni ČR. Jsou to zejména:

-100 minutový desetiboj – již 8.ročník pro elitní reprezentanty a špičku, je pořádáno v areálu VUT na tartanu, s el.časomírou a špičkovým vybavením sektorů, v nákladu desítek tisíc Kč hrazených

sponzorem( br.Ondřej Kasl) s neodmyslitelnou dobrovolnou pomocí organizačního týmu pořadatelů a  rozhodčích z vlasních řad.

-Májový mítink, Sokolské metání, Přebor Moravy a Slezska ve vrhačském 5boji, Štěpánské břemeno

vše tradiční závody na špičkové úrovni se skvělou atmosférou, světovými rekordy, a hlavně s přítomnou sokolskou ideou . Organizováno výborem oddílu a sborem vlastních rozhodčích za vedení Petry a Milana Králových. Náklady v řádu tisíců jsou samofinancovány účastníky a diváky.

4. Organizace a zajištění reprezentačních akcí zajišťovaných důstojnickým klubem seniorů

atletů Sokola Žabovřesky. Veškeré náklady na startovné,dopravu,ubytování,reprezentační dresy apod. si hradí účastníci sami.

Na vědomí o výsledcích našich cvičenců:

Mistrovství České republiky v hale  5.3.2011 , Praha – Stromovka

(1),(1),(1) Zdeněk Benek M 80let,  (1),(1),(1)   František Valíček M70, (1),(2),(3)  Radim Jetelina M58,  (1) Gejza Valent, M59   ,  (1)Miroslav Šlapota M58 ,  (1),(1),Libor Novotný M48

Mistrovství Evropy v hale , 15.-20.3.2011, Gent,Belgie

(1),(2),(2),(3) Zdeněk Benek ,kladivo,disk,břemeno,koule,    (4)Libor Novotný břemeno

(8),(8) Radim Jetelina –kladivo, břemeno   Ivan Sobotka (9)oštěp, (14)výška

Mistrovství Rakouska, 18.-19.6.2011 Wels, Rakousko

(1),(1),(2) Eva Blažková,W41 Kladivo,disk,koule     (1),(1) Zdeněk Benek  koule,Kladivo

(1),(2) Radim Jetelina   kladivo,disk     (1),(8) Ivan Sobotka, oštěp.výška

Mistrovství světa v atletice veteránů na dráze, 7.-17.7. 2011 , Sacramento,USA

(1),(1),(2),(2),(2) Zdeněk Benek, M80,  disk,břemeno, kladivo,koule,vrhačský 5 boj

Mistrovství České republiky 27.8.2011

(1),(1),(1) zdeněk Benek koule,kladivo,břemeno,  (1),(1),(1)Radim Jetelina kladivo,břemeno,disk

(1),(1) Krantišek Valíček M70   břemeno,kladivo  ),   (1),(2)Libor Novotný M48 břemeno,kladivo

(1) Miroslav Šlapota M57  koule, Jiří Kubíček (1) v dálce startoval za Atletik Brno, a Břetislav

Jílek (2),(100) oštěp,100m za  Moravskou Slávii.

Evropské veteránské hry,  10.-17.9.2012 , Lignano, Italie

(1),(1),(1), (1),(1),( zdeněk Benek koule,kladivo,břemeno,oštěp,vrh.boj ),(1),(2),Radim Jetelina,kl,bř

(1) Gejza Valent,M 58, disk   (3),(3),(3) František Valíček, kladivo,břemeno,5boj

(2),(2) Ivan Sobotka oštěp,výška

Tyto vyjmenované akce zajistil a organizoval důstojnický klub Sokola. Veškeré náklady na startovné,dopravu,pobyt,reprezentační dres si hradili sami účastníci. Nenajde se sponzor ????

Za zmínku stojí samozřejmě  výkony člena našeho ligového družstva  Stanislava Kalvody ,M39

Reprezentoval Českou republiku jako profesinal hasič na Světových hrách policie a hasičstva

v New Yorku, USA. Stal se mistrem světa v běhu na 110m překážek, čas 16,42el, mistrem světa

na veslařském trenažeru a byl 3x stříbrný (2),(2),(2) tyčka, 400 m př. a 4x400m štafeta.

Také tento borec uhradil náklady spojené s účastí z rozpočtu vlastní rodiny.

5.Rekonstrukce členské základny pod dozorem výboru oddílu, upřesnění a redukce členstva na

reálný stav, obnova základny,přijímání nových členů ve spolupráci s vzdělavateli oddílu. Zvýšení aktivity členů při brigádách, obnově sektorů a úpravě areálu pod vedením Milana Krále.

Sestry a bratři !

Následující rok je rokem sletovým. Chystáme celou řadu akci viz. Termínová listina v příloze.

Chystáme řadu společensko- vzdělavatelských akcí ve spolupráci s aktivními bratry ,našimi vzory, světovými a evropskými rekordmany v atletice veteránů-Masters, osobními účastníky sletu 1948 , s bratrem Pavlem Tošnarem  a Zdeňkem Benkem.

Přijďte častěji do sokolské rodiny mezi nás s dětmi a vnoučaty !

Odkaz otců volá !

Kdo jednou Sokolem, navždy Sokolem !

Tužme se !                                                                              Váš předseda Radim Jetelina

Aktualizováno Středa, 29 Únor 2012 09:02

Copyright © 2018 Sokol Machal. Všechna práva vyhrazena.